Toruń: Nowa odsłona miejskiej zieleni

Toruń: Nowa odsłona miejskiej zieleni
Fot. Adminstrator

Od niedawna mieszkańcy Torunia mogą cieszyć się atrakcjami w zrewitalizowanym parku. Miejsce wzbogaciło się m.in. o ponad 100 gatunków roślin, punkty do obserwacji przyrody i budkę do wymiany książek.

Park przy ul. Fredry 6/8 stał się przestrzenią przyjazną dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Wyposażono go m. in. w atrakcje dla miłośników przyrody. Odwiedzający mogą podglądać życie owadów w specjalnych domkach, zamontowano również lunetę do obserwacji miejscowych zwierząt.

Wygodę zapewnią nowe ławki i leżaki, dzięki którym wypoczynek wśród zieleni będzie jeszcze przyjemniejszy. Nowa szata roślinna zachwyca różnorodnością – w parku zasadzono 122 gatunki roślin. Wśród nich są takie, które zapewniają zwierzętom pokarm, inne po prostu cieszą oko.

Podczas rewitalizacji zadbano, by park wyglądał jak za dawnych lat: zachowano historyczny układ komunikacyjny oraz zaprojektowano alejkę, której funkcjonalność nawiązuje do XIX–wiecznych tradycji architektury zieleni miejskiej. Teren parku to założenie ogrodowe dawnej rezydencji Wojewodów Pomorskich, które jest wpisane do rejestru zabytków. Rewitalizacja przyniosła historyczną niespodziankę: podczas prac odkryto mury i nieckę dawnego basenu.

Od 19 maja park jest ogólnodostępny dla mieszkańców i turystów. W przyszłości ma stać się miejscem do spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

 

Źródło:

http://www.torun.pl/

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15878 

Print Friendly, PDF & Email