Region: Stypendia artystyczne 2018

Region: Stypendia artystyczne 2018

Znamy tegorocznych stypendystów marszałka województwa warmińsko–mazurskiego w dziedzinie kultury.

Stypendia są przyznawane od 2006 roku. Dostają je osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. W tym roku kapituła wybrała 14 osób, które przez pół roku będą otrzymywać po 700 zł miesięcznie na rozwijanie swoich pasji.

Tegoroczni stypendyści:

1. Marta Andrzejczyk–Lubieniecka – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Teatr.

Projekt: Monodram muzyczny „Śpiewająca kura domowa”.

2. Damian Bieńkowski – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Taniec.

Projekt:  Organizacja meetingu tanecznego „Polski popping w Olsztynie”.

3. Julita Burzyńska – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Muzyka.

Projekt: Udział w warsztatach i konkursach muzycznych prowadzonych przez wybitnych muzyków z polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, rozwój techniki gry na flecie piccolo, nabywanie nowych umiejętności, wymagań artystycznych i dźwiękowych oraz promocję regionu w kraju i na arenie międzynarodowej.

4. Adam Cudak – Szczytno.

Dziedzina sztuki: Muzyka.

Projekt: Organizacja sześciu spotkań koncertowo–edukacyjnych „Muzykoterapia” dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

5. Milena Gauer – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Film.

Projekt: Realizacja krótkometrażowego filmu jako artystycznej formy do opowiedzenia o doświadczeniu ciąży i macierzyństwa.

6. Damian Giczewski – Bisztynek.

Dziedzina sztuki: Muzyka.

Projekt: Udział w konkursach wokalnych i warsztatach umożliwiających zdobycie kompetencji wokalnych, zakup sprzętu  audiowizualnego.

7. Artur Gutowski – Ełk.

Dziedzina sztuki: Film.

Projekt: Film dokumentalny, fabularyzowany o codziennym życiu strażaków OSP regionu Warmii i Mazur oraz zorganizowanie wystawy fotograficznej w centrach kultury.

8. Paweł Horodyski – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Muzyka.

Projekt: Rozwój umiejętności i techniki wokalnej, dodatkowej edukacji artystycznej poprzez udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i warsztatach wokalnych.

9. Joanna Kaczmarczyk – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Sztuki wizualne.

Projekt: Stworzenie cyklu tkanin artystycznych „Zrobiłam pranie” i prezentacja projektu w lesie miejskim i w Parku Centralnym w Olsztynie.

10. Jan Pietrzyk – Butryny.

Dziedzina sztuki:  Literatura.

Projekt: „Starożytni Prusowie pierwotni mieszkańcy Warmii i Mazur” – zebranie materiału do książki i jej napisanie.

11. Barbara Pliszka – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Muzyka.

Projekt: Udział w międzynarodowych i ogólnopolskich warsztatach muzycznych i konkursach skrzypcowych, pokrycie wydatków  związanych z wynajęciem skrzypiec lutniczych.

12. Izabela Siembida – Olsztyn.

Dziedzina sztuki: Sztuki wizualne.

Projekt: Stworzenie form rzeźbiarskich inspirowanych bajkami Ignacego Krasickiego. Projekt zakończony wystawą oraz albumem ze zdjęciami rzeźb i tekstów.

13. Aleksandra Joanna Słyż – Ełk.

Dziedzina sztuki: Taniec.

Projekt: Interdyscyplinarny projekt „muzyka–technologia; taniec–performens”.

14. Łukasz Staniszewski – Bartąg

Dziedzina sztuki: Teatr.

Projekt: Realizacja spektaklu teatralnego „Słoń”.

Fot. warmia.mazury.pl

  Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18303 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.