Radom: Dwóch lekarzy z Centrum Onkologii z koronawirusem. Pacjenci mają negatywne wyniki

Radom: Dwóch lekarzy z Centrum Onkologii z koronawirusem. Pacjenci mają negatywne wyniki
Fot. Pixabay

Dwóch lekarzy i kilka osób ze średniego personelu Radomskiego Centrum Onkologii ma pozytywne testy na obecność koronawirusa. Nie jest zakażony żaden z pacjentów; badania potwierdziły, że wszyscy mają negatywne wyniki – podała PAP rzeczniczka Centrum. W sobotę odbywały się operacje.

Jak poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii (RCO) Izabela Leśkiewicz, pracownicy tej placówki są regularnie testowani. Przekazała, że na początku tygodnia okazało się, że dwóch lekarzy z oddziału chirurgii onkologicznej, a także kilka innych osób z personelu średniego szpitala, ma pozytywne testy.

– Osoby te zostały natychmiast odizolowane. Zastąpili je zdrowi pracownicy. Wykonano także badania pacjentom – wszyscy mieli negatywne wyniki – przekazała PAP rzeczniczka RCO.

Oddział chirurgii onkologicznej i blok operacyjny były przez trzy dni nieczynne. W tym czasie wykonano dezynfekcję.

Rzeczniczka podkreśliła, że dzięki wdrożonym w marcu restrykcyjnym środkom bezpieczeństwa, szybko udało się opanować sytuację, bez przerywania leczenia onkologicznego pacjentów. – Przez cały czas szpital funkcjonował normalnie. Nikt z chorych nie został wypisany do domu, odbywała się terapia, badania diagnostyczne i konsultacje lekarskie – zaznaczyła.

Po trzech dniach przerwy ruszył blok operacyjny. – By nadrobić zaległości, operacje były wykonywane także w sobotę – zaznaczyła rzeczniczka.

Radomskie Centrum Onkologii działa od pięciu lat. Placówka ma 150 łóżek na oddziałach: chirurgii onkologicznej, klinicznej, radioterapii, chemioterapii dziennej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Dziennie udziela też ok. 200 konsultacji.

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email