Poznań: Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Poznań: Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii
Fot. Pixabay

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Urząd Miasta udostępnił numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy.

Pandemia wywołała istotne zmiany w naszym codziennym życiu. Specjalistki i specjaliści udzielający wsparcia sygnalizują, że częściej dotyka nas smutek, lęki, negatywne myśli, trudne emocje czy problemy ze snem.

– Pojawia się niepokój o przyszłość, zmęczenie obecnym stanem rzeczy i frustracja wobec braku poprawy sytuacji. Nasze życie jest bardziej stresujące i znacznie mniej uporządkowane. Doświadczamy tego, co choć normalne i zrozumiałe wobec istniejącej sytuacji zagrożenia, to jednak trudne i często wymagające wsparcia drugiego człowieka. Dlatego warto skorzystać z pomocy przyjaznej osoby, która posiada specjalistyczną wiedzę i pomoże nam chronić nasze zdrowie psychiczne. Przecież COVID-19 uderza nie tylko w nasze zdrowie fizyczne, cierpi również nasza psychika – mówi Stella Gołębiewska, pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej.

W bazie wsparcia psychologicznego znaleźli się psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy, pedagodzy i psychoedukatorzy gotowi do rozmowy telefonicznej czy wideorozmowy z każdym, kto przeżywa trudności w związku z przedłużającą się pandemią. Baza dedykowana jest wszystkim mieszkańcom. Dodatkowo wyróżniona została pomoc dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów, seniorów, a także osób obcojęzycznych.

Lista podmiotów udzielających pomocy psychologicznej – KLIKNIJ TU.

UM Poznań
Print Friendly, PDF & Email