Morawiecki: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień

Morawiecki: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień
Fot. Pixabay

Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer/BioNTech przeciwko COVOD-19, na tej podstawie KE podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek, Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek przedstawiciele EMA na konferencji prasowej w Amsterdamie poinformowali, że Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o autoryzacji szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer i BioNTech.

– Europejska Agencja Leków zatwierdziła Pfizer/BioNTech przeciwko COVID-19. Na tej podstawie Komisja Europejska podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek UE. Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień – napisał na Facebooku premier Morawiecki.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w czwartek, że szczepienia przeciw COVID-19 zaczną się w UE 27, 28, i 29 grudnia. Rzecznik KE Eric Mamer zastrzegał, że jest to zapowiedź warunkowa, a jej realizacja zależy od dopuszczenia szczepionki do użytku. (PAP)

Karol Kostrzewa
Print Friendly, PDF & Email