Medaliści olimpijscy SOSW nr 1 na szkolnym apelu

Medaliści olimpijscy SOSW nr 1 na szkolnym apelu
Fot. Adminstrator

29 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu odbył się specjalny apel poświęcony medalistom Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Karol Musiak i Marcin Liszcz, bo o nich mowa, oprócz gratulacji i dziesiątek uściśnięć dłoni otrzymali również upominki od szkoły oraz Andrzeja Korpackiego  zastępcy Naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

– Nie da się opisać słowami emocji jakie towarzyszą mi od dnia kiedy dowiedziałem się, że uczniowie mojej szkoły zostali medalistami Olimpijskiemi – mówił dyrektor placówki Leszek Iwańczuk. – Gdyby ktoś mi jakiś czas temu powiedział, że będę ściskał dłoń medalistom olimpijskim a przy tym mistrzowi olimpijskiemu bez wahania stwierdziłbym, że z nim coś nie tak – dodaje dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1.

Podczas apelu na sali oprócz uczniów szkoły, nauczycieli oraz opiekunów byli także rodzice chłopców, przedstawiciel Klubu Odzieżowa oraz przedstawiciel Urzędu Miasta, Andrzej Korpacki.  Wszyscy wspólnie potwierdzali, że wyczyn jakiego dokonali chłopcy jest godzien najwyższych pochwał i naśladowania.
– To czego dokonali Ci chłopcy napawa dumą waszą szkołę, grono pedagogiczne i dyrekcję waszej placówki. Jest również wydarzeniem, które odbiło się echem po całym kraju, tym samym stało się powodem do dumy wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówił Korpacki. – Zachęcam wszystkich do uprawiania sportu. Przykład macie z najwyższej półki – dodał zastępca naczelnika sportu.  

– Marcin i Karol są dowodem na to, że jeżeli się czegoś pragnie i poprzedzi się to ciężką i wytrwałą pracą to można osiągnąć wszystko. Nawet to, czego w najśmielszych snach byśmy się nie spodziewali. Jeszcze raz wielkie gratulacje chłopaki – mówił dyrektor Iwańczuk. – Swoje podziękowania, ale również gratulacje kieruję w kierunku opiekunów chłopców, pedagogów oraz  Klubu Odzieżowa 12 z którym mamy bardzo dobre kontakty i na torach bowlingowych, których trenuje nasz olimpijczyk. To dzięki wam wszystkim, dzięki waszemu zaangażowaniu, spotykamy się dzisiaj tutaj wspólnie gratulując Marcinowi i Karolowi – dodał na zakończenie.

Od dyrekcji szkoły oraz naczelnika sportu  młodzi  medaliści otrzymali drobne upominki. Na zakończenie apelu, każdy z uczniów miał możliwość osobiście pogratulować medalistom sukcesu.  RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5953

Print Friendly, PDF & Email