Łódź: W miejskich przychodniach porady lekarza 24 godziny na dobę – również przez whatsaapa

Łódź: W miejskich przychodniach porady lekarza 24 godziny na dobę – również przez whatsaapa
Fot. Pixabay

Teleporady dla pacjentów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Również przez whatsappa. Gdzie? W Miejskim Centrum Medycznym im. Rydygiera.

Miejskie Centrum Medyczne im. dr K. Rydygiera uruchomiło teleporady dla swoich pacjentów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu – czyli również w weekendy i święta.

Poradnie realizujące podstawową opiekę zdrowotną, czyli posiadające lekarzy pierwszego kontaktu oraz pediatrów pracują w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00. Po tych godzinach pacjent musi zgłosić się do nocnej pomocy medycznej. Podobnie jest w weekendy.

– Dla pacjentów, którzy należą do jednej z naszych poradni: przy ul. Próchnika 11, Piotrkowskiej 113 czy Pomorskiej 59 uruchomiliśmy teleporady również wieczorami oraz w nocy w dni powszednie i weekendy. Pod numerem telefonu 576 060 608 dyżurują zarówno lekarze pierwszego kontaktu, jak i pediatrzy. Konsultacja dotyczy przede wszystkim teleporad. Jednak jeśli potrzebne jest badanie lekarskie – wtedy nasi medycy dojeżdżają do pacjenta, do domu. Szczególnie mając zaś na względzie naszych pacjentów – studentów, ponieważ ta grupa leczy się chociażby w poradni przy ul. Pomorskiej, uruchomiliśmy również możliwość skorzystania z wizyty przez whatsappa oraz przez barcode – mówi Marta Nowak, prezes Centrum Medycznego  im. dr K. Rydygiera.

Link do kontaktu przez whatsapp -> wa.me/message/ZSCZSUGXZKUOE1

CM im. dr K. Rydygiera opiekuje się dziś ok. 12 tysiącami pacjentów w ramach POZ. Zapisać może się jeszcze kolejne 8 tysięcy.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email