Jedyny taki projekt w Polsce

Jedyny taki projekt w Polsce

„Let’s dance together!” – taki tytuł nosi projekt, złożony przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”,  który uzyskał dofinansowanie Komisji Europejskiej. – Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego, jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy niezależnie od wieku i stopnia sprawności – mówi dyrektor „Światowida”.

Komisja Europejska ogłosiła długo oczekiwaną informację na temat wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach programu Erasmus + Sport 2014. W ramach części „Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe”, na którą złożono 406 projektów, zostały wyłonione 3 wnioski, wśród których znalazł się projekt z Polski – „Let’s dance together!” zgłoszony przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

– Aby uzyskać dofinansowanie w ramach poddziałania „Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe” uzyskać trzeba było co najmniej 92,5 pkt. na 100 i właśnie tyle otrzymał nasz projekt – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, koordynator projektu. –

Oprócz nas dofinansowanie w ramach tego poddziałania otrzymały tylko dwa projekty – jeden z Włoch, drugi z Danii.

Do Elbląga trafi 155 tysięcy Euro. Na co zostaną wydane?

– Głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej – Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, w którym udział wezmą tancerze pochodzący z klubów tańca z 12 krajów europejskich – mówi Antoni Czyżyk. – W ramach turnieju odbędą się również zawody integracyjne dla par mieszanych, w których jeden z partnerów porusza się na wózku inwalidzkim.

Zawodom towarzyszyć będą działania, których ogniwem łączącym będzie taniec.

– Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych –  wylicza Magdalena Czarnocka–Kaptur, koordynator projektu. –  Uzupełnieniem programu będą akcje animujące i włączające w działania sportowe i kulturalne społeczności 12 krajów uczestniczących w projekcie. Motywem przewodnim projektu i wszystkich działań będzie międzynarodowa akcja flashmobowa „Let’s dance with us!”, do udziału w której włączymy społeczności i tancerzy z krajów uczestniczących w projekcie.

Projekt „Let’s dance together!”  potrwa od stycznia do grudnia 2015 roku. Łączna kwota projektu to 195 330 Euro.

Fot. Michał Kalbarczyk

  Sylwia Warzechowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11944

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.