Indie: Liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 2,5 mln

Indie: Liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 2,5 mln
Fot. Pixabay

W ciągu ostatnich 24 godzin w Indiach potwierdzono nieco ponad 65 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 w tym kraju przekroczyła 2,5 mln – poinformowała w sobotę agencja AP, powołując się na dane indyjskiego ministerstwa zdrowia.

Pod względem liczby przypadków Indie są trzecim krajem na świecie – po USA i Brazylii.

Indyjskie ministerstwo zdrowia w sobotę poinformowało także o kolejnych 996 zgonach na COVID-19. W sumie w wyniku pandemii zmarło tam ponad 49 tys. ludzi. O takiej samej liczbie informuje także Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore.

Średnia dzienna liczba potwierdzonych przypadków wzrosła od około 15 tys. w pierwszym tygodniu lipca do ponad 50 tys. na początku sierpnia. Ministerstwo zdrowia podało, że dziennie przeprowadzanych jest 800 tys. testów na koronawirusa.

Pod koniec marca w związku z pandemią Indie wprowadziły ograniczenia. Agencja AP podała, że liczba nowych przypadków wzrosła po ponownym otwarciu sklepów i zakładów produkcyjnych w Indiach, a także po zezwoleniu setkom tysięcy ludzi pracujących za granicą na powrót do swoich domów z regionów dotkniętych pandemią.

Metro, szkoły i kina pozostają zamknięte.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email