Hiszpania: Dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 3 tys. przypadków

Hiszpania: Dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 3 tys. przypadków
Fot. Pixabay

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w Hiszpanii w ciągu ostatniej doby o ponad 3 tys. – ogłosiło we wtorek ministerstwo zdrowia tego kraju, wskazując na systematyczny wzrost nowych infekcji.

Resort zdrowia sprecyzował, że pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem przybyły 3 632 infekcje, a łączna liczba dotychczas potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wynosi już 326 612.

Według resortu zdrowia podczas ostatniej doby przybyło pięć ofiar śmiertelnych COVID-19. W sumie liczba zgonów potwierdzona przez ministerstwo wynosi już 28 581.

Ze statystyk służb medycznych Hiszpanii wynika, że podczas ostatnich 24 godzin najwięcej przypadków zachorowania na COVID-19 potwierdzono na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu, Kraju Basków oraz Aragonii. Na terenie tej ostatniej hiszpańska armia rozpoczęła we wtorek przygotowania do budowy szpitala polowego.

Krytykowany przez część mediów za sposób zarządzania walką z epidemią główny epidemiolog kraju Fernando Simon potwierdził we wtorek, że zgadza się z postulatem ponad 20 naukowców, którzy wezwali władze sanitarne Hiszpanii do poddania się audytowi ze strony instytucji międzynarodowej. Autorzy apelu krytykują część działań podjętych przez rząd Pedra Sancheza podczas walki z koronawirusem.

Tymczasem w Portugalii od poniedziałku zanotowano dalszy spadek dynamiki zakażeń. We wtorkowym komunikacie resort zdrowia odnotował, że podczas ostatniej doby potwierdzono 120 przypadków.

W całym kraju, jak podały służby medyczne, zanotowano dotychczas 52 945 infekcji, z czego ponad połowa wystąpiła w stołecznej aglomeracji.

Podczas ostatniej doby w Portugalii potwierdzono dwie ofiary śmiertelne COVID-19, a łączna liczba zgonów wzrosła do 1 758.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email