Francuski minister zdrowia: Druga fala epidemii jest do uniknięcia

Francuski minister zdrowia: Druga fala epidemii jest do uniknięcia
Fot. Pixabay

Mimo niepokojącego wzrostu liczby zakażeń we Francji druga fala epidemii koronawirusa jest do uniknięcia – oświadczył we wtorek minister zdrowia Olivier Veran. Poinformował, że działająca przy rządzie Rada Naukowa popiera skrócenie dwutygodniowej kwarantanny.

– Wskaźnik przenoszenia się wirusa wynosi 1,2 i jest to znacznie mniej niż na wiosnę, gdy sięgał 3,2-3,4. Wirus rozprzestrzenia się więc wolniej, choć nadal jest w obiegu – dodał Veran.

W poniedziałek francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu poprzedniej doby liczba zakażeń wzrosła o 4203. Był to znaczny spadek w porównaniu z trzema poprzednimi dniami, gdy resort informował o ponad 7 tys. nowych infekcji dziennie.

Francja musi zachować czujność, ponieważ więcej osób trafi na OIOM-y w najbliższych dwóch tygodniach z powodu wzrostu zakażeń w ostatnich dniach – powiedział w sobotę Veran.

Nadal cztery regiony – Ile-de-France, Grand Est, Owernia-Rodan-Alpy i Hauts-de-France – odpowiadają za ponad 67 proc. przypadków hospitalizacji chorych na COVID-19 we Francji.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email