Dworczyk: 27 grudnia ruszy w mediach kampania promocyjna szczepienia

Dworczyk: 27 grudnia ruszy w mediach kampania promocyjna szczepienia
Fot. Pixabay

Szersza akcja promocyjna szczepienia przeciw CIVID-19 rozpocznie się 27 grudnia. Ruszą spoty i różnego rodzaju formy reklamy zarówno w mediach telewizyjnych, jak i elektronicznych – zapowiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Szef KPRM pytany był w TVP Info czy premier Mateusz Morawiecki zaszczepi się w świetle kamer telewizyjnych razem z „grupą zero”, dając tym samym przykład obywatelom.

– Parząc na nasze życie polityczne obawiałbym się sytuacji, gdzie taka deklaracja i gotowość do zaszczepienia w pierwszej grupie zaowocowałaby posądzeniem, że premier i członkowie rządu starają się wyjść przed szereg, starają się zawłaszczyć to szczególne dobro, jakim jest szczepionka, bo faktycznie daje ona szansę na powrót do normalności – powiedział Dworczyk. Jak dodał, premier w momencie, kiedy przyjdzie kolej jego kategorii wiekowej – zaszczepi się.

Dworczyk dodał, że sam będzie się szczepił, natomiast jeszcze nie wie, kiedy. – Nie potrafię odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie, ponieważ nie wiemy jak będzie wyglądała dynamika szczepienia poszczególnych grup, na które zostaliśmy podzieleni, jako obywatele. Najpierw mamy grupę zero a więc lekarzy, pracowników placówek leczniczych plus pracownicy DPS i OPS, ale i farmaceuci. Później grupa pierwsza, czyli seniorzy 60+ i kilka wybranych grup takich jak służby mundurowe, czy nauczyciele. W związku z tym, w jakim momencie ja będę mógł się zaszczepić nie potrafię odpowiedzieć – mówił minister. Podkreślił, że jeśli „będzie taka możliwość to skorzysta z niej”.

Szef KPRM zapowiedział, że w drugiej połowie grudnia ruszy kampania promocyjna szczepienia. – Mam nadzieję, że zaangażuje się w tę akcję grupa osób rozpoznawalnych i będzie ona bardzo liczna. Na pewno będą tam aktorzy, natomiast nie zdradzajmy przed premierą spotów, którzy – powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że „szersza akcja promocyjna szczepienia przeciw CIVID-19 rozpocznie się 27 grudnia”. – Akcja informacyjna już się rozpoczęła – 15 grudnia ruszyła specjalna strona internetowa, ruszyła specjalna infolinia. Natomiast w drugiej połowie grudnia – 27 grudnia ruszą spoty i różnego rodzaju formy reklamy zarówno w mediach telewizyjnych, jak i elektronicznych, dzięki, której będziemy informować na temat szczepionki i procesu szczepień, i zachęcać wszystkich do szczepień – zapowiedział minister.

Pytany czy granica francuska dla ruchu tranzytowego, dla ruchu ciężarowego zostanie we wtorek otwarta, Dworczyk wyraził nadzieję, że do tego dojdzie. – Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z dwoma europejskimi politykami i uzyskał deklarację, że dziś (we wtorek – red.) ten problem zostanie rozwiązany – dodał.

Według Dworczyka rząd przygotowując się na trzecią falę pandemii opublikował rozporządzenie, które wprowadza nowe regulacje. – Niektórzy nazywają ją „obostrzeniami”, my nazywamy ją normami, dzięki którym staramy się powstrzymać transmisję wirusa. Tylko przestrzegając tych norm, tych zaleceń mamy szansę na powstrzymanie trzeciej fali – powiedział minister.

– Wszystko wskazuje na to, że trzecia fala stanowi poważne zagrożenie – podkreślił. – Wielu ekspertów twierdzi, że będzie najpotężniejsza, w związku z tym – od nas zależy – czy udam nam się ją zatrzymać, czy nie – dodał szef KPRM. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email