Dwa elbląskie szpitale na liście placówek, w których będą realizowane szczepienia przeciw COVID-19 w tzw. etapie zero

Dwa elbląskie szpitale na liście placówek, w których będą realizowane szczepienia przeciw COVID-19 w tzw. etapie zero
Fot. Rafał Sułek

Wczoraj wieczorem Polska Agencja Prasowa poinformowała, że dotarła do listy 72 placówek, w których to już od najbliższego poniedziałku realizowane będą szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą pracownicy tych szpitali.

Przedstawiony niedawno Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że jako pierwsi szczepionki otrzymają pracownicy służby zdrowia.

Zgodnie z przyjętą strategią uprawnieni do otrzymania szczepienia w etapie zero są: pracownicy szpitala węzłowego, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą (w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Pierwsza dostawa szczepionek do Polski ma zawierać dokładnie 9750 dawek – mają one dotrzeć do szpitali 27 grudnia, a w ciągu kolejnych 4 dni planowane jest przeprowadzenie szczepień dla Grupy 0.

W opublikowanej wczoraj przez PAP liście 72 placówek, w których tuż po Świętach Bożego Narodzenia mają rozpocząć się szczepienia przeciw COVID-19, znajdują się dwa elbląskie szpitale. Są to: Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Wojewódzki Szpital Zespolony.

Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email