„BĄDŹCIE Z NAMI”: X WYSTAWA I AUKCJA PRAC PLASTYCZNYCH

„BĄDŹCIE Z NAMI”: X WYSTAWA I AUKCJA PRAC PLASTYCZNYCH

Po raz dziesiąty miłośnicy sztuki oraz przyjaciele osób niepełnosprawnych spotkali się na wystawie i aukcji prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, zorganizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI”. Współorganizatorami akcji są HOTEL NOVOTEL – BRONOWICE i PZU Życie oddział w Krakowie.

Autorami dzieł są wychowankowie pięciu ośrodków i szkół specjalnych w Krakowie. Na wystawie można było podziwiać około 400 prac wykonanych różną techniką plastyczną. Podczas licytacji 10 obrazów, udało się zebrać prawie 7000 zł. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na materiały plastyczne dla wychowanków ośrodków biorących udział w wystawie.

Jubileuszowy wernisaż i aukcja odbyły się 20 lutego 2007 r. w hotelu  NOVOTEL –  BRONOWICE w Krakowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara. Autorami prac są dzieci i młodzież niepełnosprawna ze SOSW nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie, SOSW im. Poczty Polskiej Skawinie, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 79 w Krakowie, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego przy ul. Piekarskiej w Krakowie oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki „Terapia przez sztukę”.
Impreza jest doskonałą motywacją do działania dla niepełnosprawnych i pozwala obudzić w nich, często ukryty, talent artystyczno – plastyczny. Dla młodych artystów wernisaż jest zawsze dużym przeżyciem. Świadomość, że ich dzieła mogą zostać zaprezentowane publiczności, staje się wyzwaniem – podkreśla Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BĄDŹCIE Z NAMI”.

Rosnące zaangażowanie autorów widać wyraźnie porównując prace wciągu całej dekady. Ze względu na stale wzrastający poziom artystyczny, wystawa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Oprawę muzyczną wydarzenia tradycyjnie już zapewniają znani krakowscy artyści. W tym roku uczestników zaszczyciła Anna Szałapak. Licytację poprowadził,  jak zawsze, Rafał Jędrzejczyk.

W trakcie imprezy uhonorowano Złotą Odznaką Stowarzyszenia prof. Józefa Nizioła i Krzysztofa  Radoszka, wyrażając wdzięczność za stałe wspieranie działań organizacji.
W akcji od początku pomaga MDK „Dom Harcerza” oraz harcerze z Hufca ZHP Kraków – Podgórze.

Patronat medialny objęli: TVP 3 Kraków, Radio Złote Przeboje i Gazeta Krakowska.

*

Informacje o stowarzyszeniu:
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” powstało w styczniu 1992 r. Skupia ono grono przyjaciół osób niepełnosprawnych, a szczególnie dzieci i młodzieży. Celem działalności Stowarzyszenia jest całkowicie bezinteresowna pomoc słabszym i potrzebującym, którzy zmuszeni są żyć w innym wymiarze swojej sprawności fizycznej i intelektualnej. Organizacja wspiera, dostarcza informacje, edukuje społecznie, pomaga rozwiązywać problemy oraz stara się dawać nadzieję
i wywoływać uśmiech na twarzach swoich podopiecznych.
Przesłaniem Stowarzyszenia jest integracja niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Na przestrzeni 15 lat swojej aktywności, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” zorganizowało ponad 70 imprez integracyjnych, pomaga ośrodkom i szkołom specjalnym, wsparło szereg inicjatyw społecznych. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność promuje ideę kształtowania odpowiedzialności społecznej. Zajmuje się również organizacją akcji charytatywnych, spotkań edukacyjnych  poświęconym niepełnosprawnym. Zebrane fundusze przeznacza głównie na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przyborów szkolnych, materiałów plastycznych wsparcie działalności ośrodków i szkół specjalnych.
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” jest organizacją non profit i działa na terenie całej Polski. Siedziba organizacji znajduje się w Krakowie. Od października 2004 r. Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Dowodem uznania dla działań Stowarzyszenia prowadzonego przez prezes Cecylię Chrząścik są otrzymane prze nią nagrody i odznaczenia w tym m.in.: Order Uśmiechu, Medal Komisji Edukacji, Odznaka Przyjaciel Dziecka, Złota Odznaka Przyjaciel Harcerza.
Działania Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” na rzecz środowiska niepełnosprawnych wspierają: ZHP, ZHR, Komenda Wojewódzka, Powiatowa i Miejska Policji Drogowej, DOA, MDK „DOM HARCERZA”, Samorządowy Ośrodek Kultury w Zielonkach, PZU Życie oddział w Krakowie, szkoły i ośrodki specjalne, zespoły artystyczne ”COCA-COLA” i „Bingoo”.
Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagają Stowarzyszeniu z serca dziękujemy!

Kontakt: Cecylia Chrząścik, kom. 602 188 766; Monika Moskwa, kom.602 188424.  informacja organizatora Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1477

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.