ARM: W poniedziałek dostawa 360 tys. dawek Pfizera. We wtorek 29 tys. dawek Moderny

ARM: W poniedziałek dostawa 360 tys. dawek Pfizera. We wtorek 29 tys. dawek Moderny
Fot. Adam Guz / KPRM

W poniedziałek spodziewamy się kolejnej dostawy 360 tysięcy dawek szczepionek przeciwko COVID-19 firmy Pfizer, a we wtorek powinna dotrzeć do nas pierwsza dostawa 29 tysięcy dawek szczepionek Moderny – poinformował PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Kolejna dostawa do Polski szczepionek firmy Pfizer – jak wyjaśnił szef Agencji, która zajmuje się ich dystrybucją w kraju – spodziewana jest ok. godziny 6:00 w poniedziałek. Dostarczonych zostanie 360 tysięcy dawek.

Kuczmierowski potwierdził także wcześniejsze zapowiedzi, zgodnie z którymi w nadchodzącym tygodniu do Polski po raz pierwszy dostarczone zostaną dawki szczepionek firmy Moderna. Europejska Agencja Leków (EMA) pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia szczepionek tej firmy do obrotu w UE wydała w środę.

– Dostawa szczepionek firmy Moderna powinna dotrzeć do nas we wtorek, prawdopodobnie około południa. Potwierdzamy jeszcze szczegóły organizacyjne z producentem. W tym tygodniu będzie to dostawa na 29 tysięcy dawek. Za dwa tygodnie będzie to około 40 tysięcy, tak aby na koniec stycznia liczba dawek wyniosła ok. 70 tysięcy – poinformował Kuczmierowski.

Jak wskazał, Moderna planuje dostarczyć ok. 400 tysięcy dawek w lutym oraz 360 tysięcy dawek w marcu. – Do końca pierwszego kwartału spodziewamy się ok. 840 tysięcy dawek szczepionki Moderny – dodał prezes ARM.

Z danych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na godz. 10:00 w niedzielę wynika, że dotychczas do Polski dostarczonych zostało 697 320 dawek szczepionek. Liczba dawek przekazanych do punktów szczepień wynosi 204 375. Zaszczepione zostały 200 022 osoby. 365 szczepionek zutylizowano. (PAP)

Agnieszka Ziemska
Print Friendly, PDF & Email