MZ: 1000 łóżek z sektora prywatnego trafi do bazy łóżek covidowych

MZ: 1000 łóżek z sektora prywatnego trafi do bazy łóżek covidowych
Fot. Pixabay

W wyniku rozmów z sektorem prywatnym baza łóżek dostępnych na cele covidowe powiększy się o tysiąc – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na czwartkowym briefingu prasowym w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że tego dnia potwierdzono najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem – 12,1 tys.

To – jego zdaniem – pokazuje, że „cały czas mamy realizowany scenariusz wykładniczego wzrostu liczby zachorowań, co powoduje i wzmaga presję na system opieki zdrowotnej”.

Niedzielski poinformował, że od dwóch dni prowadzone są bardzo intensywne rozmowy z sektorem prywatnym. Partnerem w tych rozmowach – mówił – była uczestnicząca również w konferencji wiceprezydent Pracodawców RP Anna Rulkiewicz.

– Cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele covidowe, pierwszy raz w historii, efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc łóżek – poinformował szef MZ. Ocenił, że to bardzo realne wsparcie.

Poinformował również, że szpitale prywatne, które udostępnią łóżka, „zlokalizowane są w dużych miastach, w aglomeracjach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne”. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email