Z mapą po Starym Mieście

Z mapą po Starym Mieście
Fot. MOSiR

Przed nami trzecia runda Biegów na Orientację. Tym razem opuszczamy na chwilę elbląskie parki i po raz pierwszy przenosimy się na elbląskie Stare Miasto. Między uliczkami będziemy szukać zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych – zapowiadają organizatorzy.

Zbiórka w sobotę, 16 marca, o 10:00 przy Bramie Targowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Biegi na Orientację cieszą się dużą popularnością. To dobra okazja do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Zasady są bardzo proste – celem jest znalezienie wszystkich punktów kontrolnych, które zaznaczone są na mapie (mapy wszyscy zawodnicy otrzymają na miejscu). Jeśli masz dobrą orientację w terenie, masz w sobie zmysł detektywistyczny i lubisz aktywnie spędzać czas, to koniecznie przyjdź na starówkę w najbliższą sobotę.

W zabawie może wziąć udział każdy. Można biegać, można chodzić, można spacerować z kijkami, indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi, a nawet z psem. Podczas każdego spotkania organizatorzy dopasowują trasę do wieku uczestników oraz ich doświadczenia w biegach na orientację. Przez cały sezon rozegrane zostaną 4 imprezy. Zawodnicy będą walczyć każdorazowo o medale, które przyznawane będą w kilku kategoriach:

  • kobiety,
  • mężczyźni,
  • dzieci (z podziałem na wiek)
  • oraz rodziny.

Start od godz. 10.00. Zapisy w dniu 16 marca (sobota) będę prowadzone na miejscu w biurze zawodów przy Bramie Targowej, a udział  w wydarzeniu jest bezpłatny.

Biegi na orientację są cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu EKO Gryf.

Regulamin jest dostępny na stronie MOSiR.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email