Wyspa Man znosi obowiązek zachowywania dystansu społecznego

Wyspa Man znosi obowiązek zachowywania dystansu społecznego
Fot. pixabay.com

Wyspa Man znosi od poniedziałku nakaz zachowywania dystansu społecznego, ogłosił w czwartek rząd tego terytorium. Leżąca na Morzu Irlandzkim dependencja Korony Brytyjskiej jest pierwszą częścią Wysp Brytyjskich, która znosi ten obowiązek.

Dystans społeczny będą musieli zachowywać jedynie pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej. Jak powiedział szef miejscowego rządu Howard Quayle, ten śmiały krok zniesienia dystansu społecznego został podjęty we właściwym czasie, ale może zostać cofnięty, gdyby pojawiły się nowe przypadki koronawirusa.

Na Wyspie Man z powodu Covid-19 zmarły 24 osoby i wykryto 336 zakażeń, ale od 22 dni nie stwierdzono ani jednego nowego przypadku.

Już wcześniej zapowiedziano, że również od najbliższego poniedziałku działalność będą mogły wznowić puby, restauracje i kawiarnie, a także siłownie. Na razie w mocy pozostaje ograniczenie zgromadzeń na zewnątrz do 30 osób oraz możliwość zapraszania do domów maksymalnie dwóch osób z jednego innego gospodarstwa domowego, ale jak się oczekuje, również te restrykcje zostaną w przyszłym tygodniu poluzowane.

Pod koniec czerwca rząd ma natomiast przedyskutować kwestię ponownego otwarcia granic. Na Wyspie Man mieszka nieco ponad 83 tys. ludzi.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email