W Kopenhadze zakaz wstępu do parków z powodu koronawirusa

W Kopenhadze zakaz wstępu do parków z powodu koronawirusa
Fot. Pixabay

Policja w Kopenhadze ogłosiła w czwartek zakaz wstępu do trzech parków w godzinach wieczornych. Obostrzenie ma związek ze znacznym przyrostem nowych zakażeń koronawirusem, a jego celem jest uniemożliwienie nocnych imprez.

– Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której duże grupy młodych ludzi gromadzą się, a w tym samym czasie władze walczą, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii – oświadczyła Anne Tonnes z kopenhaskiej policji.

Zakaz wstępu do wyznaczonych stref obowiązywać będzie od czwartku do niedzieli od godz. 18:00 do godz. 6:00 rano. Za złamanie przepisów grozić będzie grzywna w wysokości 2,5 tys. koron (ok. 340 euro).

Policja zapowiedziała również kontrole innych publicznych miejsc.

W Kopenhadze rośnie liczba nowych zakażeń, w ciągu ostatnich dwóch tygodni potwierdzono 428 nowych przypadków COVID-19, z czego większość dotyczy grupy ludzi w wieku 20-29 lat. W stolicy Danii łącznie zachorowało do tej pory 3516 osób.

W Danii od połowy sierpnia odnotowuje się rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa – 150-200 pozytywnych testów dziennie. Ognisko epidemii wybuchło najpierw w mieście Aarhus na Jutlandii, później w Odense na wyspie Fionia, a następnie w Kopenhadze. W tych miastach oraz w 16 innych gminach wprowadzono dodatkowe restrykcje: ograniczono limit zgromadzeń ze 100 osób do 50 oraz zdecydowano o zamknięciu o północy barów i restauracji.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email