W. Brytania: Premier zapowiada złagodzenie przepisów sanitarnych ws. podróży

W. Brytania: Premier zapowiada złagodzenie przepisów sanitarnych ws. podróży
Fot. Pixabay

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział w środę złagodzenie przepisów sanitarnych dotyczących podróży. Przybywający do kraju nie będą musieli wykonywać testu przed wyjazdem, a po wykonaniu testu po przybyciu nie będą musieli czekać na wynik na kwarantannie.

Johnson zapowiedział, że nowe wytyczne będą obowiązywać od godz. 4:00 w piątek. Wyjaśnił, że osoby przylatujące do Wielkiej Brytanii będą teraz miały obowiązek wykonać po przybyciu szybki test antygenowy, a jeśli będzie on pozytywny – potwierdzić wynik za pomocą testu PCR.

Według oficjalnych danych w ciągu minionej doby w Zjednoczonym Królestwie wykryto 194 747 nowych zakażeń koronawirusem, a na COVID-19 zmarło 334 chorych. Zwrócono jednak uwagę, że bilans ofiar śmiertelnych podany w środę obejmuje uzupełnione dane za cztery dni świąteczne.

Wcześniej w środę brytyjskie Krajowe Biuro Statystyki (ONS) poinformowało, że w tygodniu, który zakończył się 31 grudnia, jeden na 15 Brytyjczyków był chory na COVID-19.

Również w środę brytyjskie władze złagodziły wymagania dotyczące posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa w Anglii, aby przynajmniej częściowo zmniejszyć problem braku rąk do pracy w sektorze publicznym.

Nowy przepis nie dotyczy pozostałych części Wielkiej Brytanii, a wejdzie w życie 11 stycznia. (PAP)

fit/ akl/
Print Friendly, PDF & Email