Uniwersytet Łódzki: Studia polskie dla uchodźców z Ukrainy

Uniwersytet Łódzki: Studia polskie dla uchodźców z Ukrainy
Fot. Pixabay

Uniwersytet Łódzki jeszcze w tym roku akademickim chce uruchomić nabór na nowy, stworzony z myślą o uciekających przed wojną Ukraińcach, kierunek – studia polskie z językiem angielskim. Deklaracje chęci podjęcia studiów zbiera Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ.

– Od maja ruszamy z nowym kierunkiem: studia polskie z jęz. angielskim na Wydziale Filologicznym. Będziemy oferować naukę jęz. polskiego od podstaw – bardzo dużą liczbę godzin. Osoby zainteresowane studiami proszone są o kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Uniwersyteckiej 3 lub w internecie – bwz.uni.lodz.pl. Wszystkie przypadki zostaną rozpatrzone indywidualnie – podkreślił Mieczysław Pakosz z Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

Jak podaje UŁ, będą to studia I stopnia, umożliwiające studentom – nieznającym języka polskiego lub znającym w wąskim zakresie, zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą, pragnącym poszerzyć znajomość języka i wiedzy o Polsce – zdobycie zarówno znajomości jęz. polskiego, jak i jęz. angielskiego na poziomie minimum B2. W programie studiów, obok nauki języka, uwzględniono wiedzę o polskiej literaturze i kulturze.

W ramach studiów, trwających sześć semestrów, oferowane będą dwie specjalizacje: nauczanie języka polskiego jako obcego oraz język polski w turystyce i biznesie. Absolwenci będą mogli znaleźć po nich pracę np. w szkołach językowych, instytucjach kultury, biurach tłumaczeń, mediach, wydawnictwach, biurach podróży, placówkach dyplomatycznych oraz wszelkiego typu firmach i przedsiębiorstwach, w których na różnych szczeblach dochodzi do komunikacji po polsku i angielsku. (PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska
Print Friendly, PDF & Email