Turcja: W ciągu doby ponad 9500 zakażeń, ale w ostatnich dwóch tygodniach nastąpił spadek

Turcja: W ciągu doby ponad 9500 zakażeń, ale w ostatnich dwóch tygodniach nastąpił spadek
Fot. Pixabay

W Turcji potwierdzono w ciągu minionej doby 9 537 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wynika z danych opublikowanych w sobotę przez resort zdrowia. Ale Ankara zgłosiła znaczący spadek liczby nowych infekcji w całym kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Od początku epidemii w Turcji wykryto 2 317 118 zakażeń i stwierdzono 22 631 zgonów w związku z COVID-19, w tym 181 w ciągu ostatnich 24 godzin. Ogółem dotąd wyzdrowiało ponad 2,19 mln chorych, w tym 7902 osoby w minionej dobie. Obecnie poważnie chorych jest 2903 pacjentów – przekazał w sobotę minister zdrowia Fahrettin Koca.

W piątek minister ogłosił na Twitterze, że nastąpił 40-proc. spadek liczby zakażeń zarówno w Stambule, jak i w prowincji Izmir nad Morzem Egejskim, a także spadek o ok. 60 proc. zarówno w stołecznej Ankarze, jak i w północno-zachodniej prowincji Bursa – podał anglojęzyczny portal dziennika „Hurriyet”.

Po spotkaniu z władzami zdrowia publicznego w czterech największych miastach Turcji, Koca przekazał, że omawiano przygotowania do rozpoczęcia kampanii szczepień w kraju.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa na początku grudnia w Turcji wprowadzono nocną godzinę policyjną i weekendowe lockdowny, co doprowadziło do spadku dziennej liczby infekcji SARS-CoV-2. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email