Sale zabaw, wesela i transport publiczny - luzowanie obostrzeń

Sale zabaw, wesela i transport publiczny - luzowanie obostrzeń
Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter

Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m2; od 6 czerwca zwiększony zostanie też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób – poinformował szef MZ Adam Niedzielski. Wrócą też targi i konferencje.

Minister zdrowia na środowej konferencji prasowej dotyczącej luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa poinformował o przywróceniu możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m. kw.

– Kolejnym elementem, gdzie również będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 to są sale zabaw – mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej – powiedział Niedzielski.

Poinformował również o zmianach, jeśli chodzi o imprezy i zgromadzenia.

– Mówimy tu o weselach, oczywiście o zgromadzeniach też publicznych. Od 6 czerwca zwiększamy ten limit do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób – dodał minister zdrowia.

Jak zaznaczył minister informacje o modelu reżimu sanitarnego na wakacje – od 25.06. do 31.08. – zostaną podane w przyszłym tygodniu. Dodał, że w sprawie obostrzeń na wakacje prowadzone są jeszcze rozmowy i konsultacje z premierem Mateuszem Morawieckim o docelowym modelu reżimu sanitarnego.

Niedzielski powiedział, że te zasady na wakacje są planami, które w zależności od sytuacji epidemicznej będą mogły podlegać również korektom – tak jak w przypadku planu na maj. Wówczas przy wysokich spadkach zachorowań obostrzenia były szybciej luzowane – przypomniał.

Zaznaczył, że oczywiście będą one zmieniane w dwie strony – jeśli sytuacja się pogorszy, obostrzenia będą korygowane.

(PAP)
Print Friendly, PDF & Email