Pierwszy lekarz z Polski w UCARE

Pierwszy lekarz z Polski w UCARE
Fot. Pixabay

Doktor hab. Zenon Brzoza z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu został członkiem międzynarodowej grupy ekspertów Urticaria Center of Reference and Excellence (UCARE). Jak informuje USK, jest to pierwszy Polak w tym gronie.

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Mirosław Ochyra poinformował, że dr hab. nauk medycznych Zenon Brzoza, profesor Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Poddziału Chorób Wewnętrznych i Alergologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu dołączył do międzynarodowego grona ekspertów Urticaria Center of Reference and Excellence (UCARE).

W czerwcu 2020 roku pododdział szpitalny kierowany przez prof. Zenona Brzozę uzyskał międzynarodowy certyfikat jakości w zakresie diagnostyki i leczenia alergii skórnych: obrzęku naczynioruchowego i pokrzywki. Firmowany przez szpital Charite Uniwersytetu Medycznego w Berlinie pozwolił na dołączenie opolskiego szpitala do grupy kilkudziesięciu placówek na świecie prowadzących działalność lecznicą i naukową w zakresie alergii skórnych. (PAP)

Marek Szczepanik
Print Friendly, PDF & Email