Orientowali się po raz pierwszy w Parku Dolinka

Orientowali się po raz pierwszy w Parku Dolinka
Fot. MOSiR

W minioną sobotę rozpoczęła się kolejna edycja Biegów na Orientację. Zawodnicy spotkali się w nowym miejscu, w Parku Dolinka, aby za pomocą mapy odnaleźć zaznaczone punkty kontrolne. Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i rekordowa frekwencja.

Zobacz zdjęcia

Jesienny wygląd parku Dolinka i klimatycznie szumiąca Kumiela przyciągnęły rekordową liczbę 105 uczestników na sobotnie spotkanie Biegów na Orientację. Szczególnie cieszył widok 27 rodzin szukających ukrytych na terenie parku punktów kontrolnych, które biegiem, chodem oraz spokojnym spacerkiem znajdowały kolejne lampiony. Pomocą w ich odnalezieniu służyła szczegółowa, nowa mapa parku, wydana dzięki wsparciu Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku oraz ilości punktów liczyła ona od 1 do 2 km. Biuro zawodów mieściło się w amfiteatrze na terenie parku. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zawody przebiegały według formuły scorelauf (odnajdowanie punktów w dowolnej kolejności). Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale MOSiR oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Janinę Banach.

W tym sezonie Biegi na Orientację mają nieco inny charakter, skupiony bardziej na aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. Nie jest prowadzona klasyfikacja generalna, uproszczono też zapisy, które teraz będą tylko i wyłącznie w dniu zawodów, w biurze imprezy. Dla najlepszych będą medale na każdej edycji.

Kolejna runda w Biegach na Orientację zostanie rozegrana w grudniu 2023 r.

Data i miejsce zawodów będzie podane na tydzień przed biegami. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane 30 minut przed startem imprezy w biurze zawodów.

Więcej informacji o zawodach, wyniki, oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.

Jesienne spotkanie odbyło się przy wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email