Szef MZ: Dawki przeznaczone na szczepienia majówkowe pochodziły z odrębnej puli

Szef MZ: Dawki przeznaczone na szczepienia majówkowe pochodziły z odrębnej puli
Fot. Thirdman / Pexels

Dawki przeznaczone na szczepienia majówkowe pochodziły z odrębnej puli – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do zarzutu, że przez zastrzyki wykonywane w trakcie majówki szczepionki nie dojechały do punktów, które miały szczepić w kolejnych dniach.

Szefa resortu zdrowia na wtorkowej konferencji prasowej zapytano m.in. problemy z anulowaniem wyznaczonych wizyt w punktach szczepień przez osoby, które zaszczepiły się w mobilnych punktach szczepień podczas długiego weekendu majowego. Osoby takie – według doniesień mediów – nie miały możliwości anulowania wizyty ani przez Internetowe Konto Pacjenta, ani przez infolinię 989.

– Problem jest nam znany i będziemy prawdopodobnie ręcznie usuwali te terminy – powiedział Niedzielski.

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz dodał, że nad anulowaniem wszystkich wizyt osób, które się już zaszczepiły, pracuje Centrum e-Zdrowia.

Niedzielski odniósł się również do zarzutu, że przez majówkową akcję szczepień do niektórych punktów nie dojechały szczepionki, które miały zostać podane w kolejnych dniach.

– Jeżeli chodzi o kwestię szczepienia i dawek przeznaczonych na szczepienia majówkowe, to była to według mojej wiedzy odrębna pula – poinformował Niedzielski. (PAP)

Marcin Chomiuk
Print Friendly, PDF & Email