Lubelskie: Cztery tysiące osób skorzystało ze szczepieniobusów

Lubelskie: Cztery tysiące osób skorzystało ze szczepieniobusów
Fot. Pixabay

Od początku lipca blisko 4 tys. osób przyjęło preparat przeciw COVID-19 w szczepieniobusach, które jeżdżą po województwie lubelskim. We wtorek specjalny ambulans odwiedzi m.in. Kazimierz Dolny nad Wisłą. Chętni będą mogli bez zapisów skorzystać ze szczepienia jednodawkowym preparatem.

Od wakacji po województwie lubelskim jeżdżą tzw. szczepieniobusy, czyli specjalne ambulanse, które docierają do mniejszych miejscowości. Chętni mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę.

– Do tej pory prawie 4 tys. osób skorzystało ze szczepieniobusów. Dodatkowo, w mobilnym punkcie szczepień, który stacjonuje w Chełmie zostało zaszczepionych 988 osób, a w Zamościu – 41 – przekazała PAP pełnomocnik wojewody ds. szczepień Agnieszka Wolińska.

Aktualnie po regionie jeżdżą trzy szczepieniobusy. W tym tygodniu będą dostępne w powiecie biłgorajskim, tomaszowskim i łęczyńskim. We wtorek mobilny pojazd odwiedzi Kazimierz Dolny. – Szczepienia będą odbywać się w godz. 9:00-13:00 na placu przy Dzwonnicy (ul. Zamkowa 2). Akcja dedykowana jest nie tylko mieszkańcom Kazimierza, ale każdy może się zaszczepić – również turyści – dodała Wolińska.

W weekendy szczepieniobus dostępny jest podczas różnych wydarzeń plenerowych. W sobotę będzie stacjonować podczas biesiady koła gospodyń wiejskich w Boniewie, a w niedzielę na Bitwie Regionów w Urszulinie, Jarmarku Pawłowskim w Pawłowie i Święcie Miodu w Ławkach.

Z rządowego raportu szczepień wynika, że dotychczas w woj. lubelskim wykonano 1,5 mln szczepień. Z czego w pełni zaszczepionych jest 724 tys. osób, czyli 34 proc. mieszkańców Lubelszczyzny. Najwięcej zaszczepionych jest w Lublinie (48,2 proc.), Puławach (47,7 proc.), Dęblinie (47,4 proc.), a najmniej w gminie Serniki (21,3 proc.), Wojcieszków (23 proc.), Łuków (23,2 proc.). (PAP)

Gabriela Bogaczyk
Print Friendly, PDF & Email