Łódź: Nowe niskopodłogowe autobusy MPK wyjechały na trasę

Łódź: Nowe niskopodłogowe autobusy MPK wyjechały na trasę
Fot. Stef Brajter

Pierwsze z 52 nowych autobusów marki Mercedes Conecto wyjechały na trasy w poniedziałek 3 kwietnia. Można je spotkać m.in. na liniach 69, 72, 76 oraz G.

Kolejne autobusy, po odbiorach i uzyskaniu licencji przewozowych, będą sukcesywnie włączane do obsługi tras.

Mercedesy Conecto G to autobusy przegubowe, które mogą przewozić do 135 pasażerów, w tym 39 na miejscach siedzących.

Posiadają bardzo dobrze zagospodarowaną przestrzeń z miejscami dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej, dla osoby podróżującej na wózku inwalidzkim oraz dla wózka dziecięcego.

Pojazdy są niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane, a także wyposażone w filtry antybakteryjne minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Mają też system awaryjnego hamowania, który wykrywa zagrożenie ewentualnej kolizji, oraz system monitorowania martwego pola. 

MPK Łódź. Ponad sto nowych pojazdów

To już kolejne nowe autobusy, które zasilają flotę MPK Łódź. Łącznie z najnowszymi Mercedesami w trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy tabor wzbogacił się o 120 nowe pojazdy (22 przegubowe autobusy marki Solaris, 29 autobusów Solaris Urbino mild hybrid, 17 autobusów elektrycznych marki Volvo oraz 52 mercedesy). W 2023 r. dostarczonych ma zostać jeszcze osiem przegubowych autobusów elektrycznych marki Solaris.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email