Łódź: Dzieci dowiedzą się, jak budować pozytywne relacje

Łódź: Dzieci dowiedzą się, jak budować pozytywne relacje
Fot. Pixabay

Jak radzić sobie ze stresem, zapanować nad trudnymi emocjami i budować pozytywne relacje – tego wszystkiego dowiedzą się dzieci i rodzice podczas zajęć przygotowanych przez organizacje pozarządowe.

Wydział Edukacji UMŁ rozstrzygnął dwa konkursy na najciekawsze projekty warsztatów dla najmłodszych łodzian i ich rodziców. Środki na ten cel otrzyma osiem organizacji.

Warsztaty pomogą dzieciom, które mają trudności z odnalezieniem się w szkole lub domu oraz są zagrożone wykluczeniem społecznym. Młodzież nauczy się, jak budować wartościowe relacje z rówieśnikami i dorosłymi. Warsztaty i konsultacje pozwolą najmłodszym lepiej zrozumieć odczuwane emocje, radzić sobie ze stresem i złością oraz wzmocnić pewność siebie. Na zajęciach będą wykorzystywane zarówno nowoczesne technologie, jak i sprawdzone metody psychologiczne.

Na aktywizację społeczną młodzieży zagrożonej izolacją miasto przeznaczyło 112 tysięcy złotych. Konkurs w tym obszarze wygrało siedem organizacji pozarządowych.

Organizacje, które otrzymały środki na przeprowadzenie zajęć aktywizujących dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym:

  • Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Karolewska”
  • Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani
  • Stowarzyszenie Ewangelizacyjno-Charytatywne „Mocni w Duchu”
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Dzielnicowego Łódź-Górna
  • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Terapeutycznego
  • Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA
  • Fundacja LOREM
  • Kształtowanie pozytywnych relacji to podstawa

Najmłodsi łodzianie i ich rodzice będą mogli również uczestniczyć w programie zapobiegającym krzywdzeniu dzieci i promującym ich pozytywne relacje z dorosłymi. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się, jak wspierać swoje pociechy w trudnych i kryzysowych sytuacjach. Z kolei najmłodsi nauczą się, co robić, gdy grozi im coś ze strony dorosłych.

Realizację tego zadania powierzono jednej fundacji, która na przygotowanie programu otrzymała ponad 10 tysięcy złotych.

Organizacja, która otrzymała środki na realizację programu przeciwdziałającego krzywdzeniu dzieci: Łódzka Fundacja „Trampolina”.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email