Kolejny cykl spotkań on-line dla osób chorych onkologicznie

Kolejny cykl spotkań on-line dla osób chorych onkologicznie
Fot. materiały prasowe

„Zdrowiej” to program warsztatów online wspierających radzenie sobie ze stresem dla osób w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich oparty o mindfulness i coaching kryzysowy, który realizuje Ruch Społeczny Polskie Amazonki. Najbliższy cykl cotygodniowych spotkań online rozpoczyna się we wtorek, 5 maja o godz.17.30.

– Spotkania online są źródłem inspiracji i wsparciem dla pacjentów i ich bliskich w całej Polsce, którzy czują silny stres i chcą lepiej sobie z tym stresem radzić. Obecna sytuacja może być szczególnie wymagająca dla osób w trakcie leczenia onkologicznego, które już wcześniej doświadczały przecież dużo stresu. Przekazujemy konkretną wiedzę i ćwiczenia, które praktycznie pokazują jak wspierać siebie na co dzień. Co tydzień zajmujemy się innym tematem, dołączcie do nas, zapraszamy Was serdecznie – mówi Elżbieta Kozik, prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Spotkania online odbywają się we wtorki o 17.30.

  • 5.05. – jak dbać o siebie w chorobie? (BHP antystresowe, znaczenie uważności, słuchanie ciała)
  • 12.05. – jak radzić sobie z emocjami? (dlaczego emocje są nam potrzebne? jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami?)
  • 19.05. – jak radzić sobie z myślami (jaki wpływ na to jak się czujemy ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli)
  • 26.05. – jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach)
  • 2.06.- jak radzić sobie ze stresem (radzenie sobie ze stresem jako umiejętność, którą można kształtować i rozwijać, jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego)
  • 9.06.– komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak porozumiewać się i komunikować, jak wyrażać swoje potrzeby, uważne słuchanie siebie i innych)
  • 16.06.- jak wspierać bliskich (czy moje wsparcie rzeczywiście wspiera drugą osobę i co robić aby tak było, podstawowe zasady wspierania, dbanie o własne potrzeby)
  • 23.06. – otwieranie się na przyjemności (uważność, praktykowanie wdzięczności i życzliwości, podnoszenie energii poprzez nagradzanie się)

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy wypełnić podany formularz dostępny TUTAJ

Następnie na adres mailowy przyjdą wszystkie informacje techniczne związane z tym jak dalej postępować i wziąć udział w spotkaniu.

METODY, na których opiera się program „Zdrowiej”:

– Mindfulness czyli metoda rozwijania uważności poprzez medytację od wielu lat praktykowana jest jako uzupełnienie leczenia szpitalnego i w wielu krajach jest refundowana przez system ochrony zdrowia. Badania naukowe pokazują, że praktyka medytacji uważności prowadzi do łagodzenia objawów, zarówno psychicznych i fizycznych związanych z leczeniem chorób onkologicznych.

– Coaching kryzysowy jest szczególnie pomocny, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, choroba). Kiedy zwracamy się o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.

W ramach programu na stronie www.ruchspoleczny.org.pl została przygotowana specjalna zakładka „Zdrowiej”, która służy jako baza online treści i narzędzi prezentowanych podczas spotkań i warsztatów.

Link do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/266264717740371/

Więcej informacji www.ruchspoleczny.org.pl

POLSKIE AMAZONKI RUCH SPOŁECZNY

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to organizacja pożytku publicznego, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów. Stowarzyszenie inicjuje i wspiera akcje profilaktyczne i edukacyjne związane z rakiem piersi, tarczycy, płuc, skóry, jajnika, wątroby oraz nerek.

Jeśli chcesz wesprzeć co robimy, pamiętaj o nas przekazując swój 1% – Polskie Amazonki Ruch Społeczny KRS 0000346788.

Print Friendly, PDF & Email