Kielce: Zakażony koronawirusem 77-latek złamał zasady izolacji, grozi mu do ośmiu lat więzienia

Kielce: Zakażony koronawirusem 77-latek złamał zasady izolacji, grozi mu do ośmiu lat więzienia
Fot. Pixabay

Kielecki sąd zdecyduje o losie 77-latka, który pomimo pozytywnego wyniku na COVID-19 nie stosował się do obowiązku izolacji. Kielczanin został przyłapany w sobotnie przedpołudnie, gdy poszedł do sklepu. Za to nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.

W sobotnie przedpołudnie na numer alarmowy 112 wpłynęło anonimowe zgłoszenie, że zakażony koronawirusem mężczyzna nie stosuje się do zaleceń sanitarnych i poszedł na zakupy do sklepu.

– Na poszukiwania seniora ruszyli policjanci z komisariatu mieszczącego się przy ul. Paderewskiego w Kielcach. Nie trwały one długo i po chwili 77-latek został zatrzymany. Potwierdziły się również niepokojące informacje, że kielczanin jest osobą zakażoną i powinien przebywać w izolacji domowej. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna najprawdopodobniej wychodził z domu kilka razy – powiedział PAP podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

77-latek usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia wielu osób. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia. (PAP)

Janusz Majewski

Print Friendly, PDF & Email