Odnowiony Park Dolinka otwarty

Fot. Mateusz Misztal

W poniedziałek oddano do użytku zmodernizowany Park Dolinka. Jak podkreślał dziś prezydent Elbląga, ma on służyć wszystkim mieszkańcom. Całkowity koszt wykonanych prac to 13,5 mln złotych.

– Zgodnie z założeniami projektu plac rekreacji, plac zabaw, który oficjalnie tutaj otwieramy jest dedykowany dzieciom i to w różnym zakresie wiekowym od tych najmłodszych do młodzieży, ale również dla dorosłych i seniorów – mówił dziś przed przecięciem wstęgi prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Bardzo się cieszę, że tak duży obszar, bo mówimy tu o obszarze 9 ha, przywróciliśmy do korzystania przez wszystkich mieszkańców – dodał.

Całkowity koszt inwestycji to 13,5 miliona złotych. – 9 mln 800 tys. to środki pozyskane z Unii Europejskiej w ramach programu rewitalizacji. I chcę tu podkreślić, że to dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa – wskazał Wróblewski.

W trakcie prac wykonano m.in. nowe oświetlenie, przebudowano amfiteatr, powstała platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością. Pojawiło się też wiele miejsc zabawy dla dzieci, które tuż po otwarciu placu ruszyły do zabawy. Park wyposażony jest w sumie w niemal 160 elementów do zabawy, rekreacji i wypoczynku.

– Mam nadzieję, że stworzyliśmy coś dobrego, co będzie służyło wszystkim pokoleniom elblążan, od przedszkolaków po seniorów. Mam nadzieję, że będzie to służyło długie lata, bo stworzyliśmy coś fajnego – zaznaczył Mirosław Markiewicz reprezentujący wykonawców inwestycji.

Park zaprojektowała firma LS-Projekt. Wykonawcą projektu był Maciej Sikorski.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email