Hiszpania: Zatwierdzono zniesienie obowiązku noszenia masek na świeżym powietrzu

Hiszpania: Zatwierdzono zniesienie obowiązku noszenia masek na świeżym powietrzu
Fot. Pixabay

Władze medyczne Hiszpanii zatwierdziły w środę decyzję o zniesieniu nakazu noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu. Zastrzegły jednak, że nowy przepis jest warunkowy i zależy m.in. od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Decyzję w tej sprawie zatwierdziła w środę wieczorem Międzyregionalna Rada ds. Zdrowia, w skład której wchodzą przedstawiciele ministerstwa zdrowia Hiszpanii oraz służb medycznych wspólnot autonomicznych kraju.

Kierownictwo rady wyjaśniło, że warunkiem zniesienia obowiązku korzystania z masek jest m.in. występowanie 1,5-metrowego dystansu społecznego. Maski będą wciąż obowiązywać podczas masowych wydarzeń, których uczestnicy nie mają miejsc siedzących.

Z informacji hiszpańskich służb medycznych wynika, że zniesienie od najbliższego poniedziałku nakazu noszenia masek ochronnych nie będzie dotyczyło środków transportu publicznego.

Jak podał resort zdrowia w ciągu ostatniej doby odnotowano w Hiszpanii 29 zgonów w związku z COVID-19 i ponad 4,3 tys. zakażeń koronawirusem. Ministerstwo poinformowało, że wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców kraju jest stabilny i wynosi 92 przypadki. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email