Hiszpania: Ponad 60 tys. infekcji w ciągu jednej doby. Najwięcej od początku pandemii

Hiszpania: Ponad 60 tys. infekcji w ciągu jednej doby. Najwięcej od początku pandemii
Fot. Pixabay

Minionej doby w Hiszpanii potwierdzono ponad 60 tys. infekcji koronawirusem – podało w środę wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju. Resort podkreślił, że to największa od początku pandemii COVID-19 dobowa liczba zakażeń w Hiszpanii.

Ministerstwo przypomniało, że również we wtorek zanotowano w Hiszpanii rekordową liczbę zakażeń SARS-CoV-2 – prawie 50 tys.

Z danych służb medycznych wynika, że liczba infekcji przypadających obecnie na 100 tys. obywateli kraju przekracza już poziom 784, co oznacza, że jest wyższa o prawie 90 punktów wobec wtorku.

Według opublikowanego przez resort zdrowia bilansu sanitarnego do środowego wieczora w Hiszpanii potwierdzono łącznie 5,64 mln zachorowań na COVID-19.

Minionej doby w Hiszpanii zmarło 50 osób zainfekowanych koronawirusem. W sumie liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekracza w kraju już 88,9 tys.

W środę rząd premiera Pedro Sancheza ogłosił, że w związku z nasileniem się pandemii przywraca obowiązek noszenia masek ochronnych na ulicach, jeśli pomiędzy osobami nie występuje 1,5-metrowy dystans. Skieruje też lekarzy wojskowych do wsparcia procesu szczepień w służbie zdrowia.

Władze kilku wspólnot autonomicznych Hiszpanii uważają, że w sytuacji drastycznego wzrostu zachorowań na COVID-19 rząd Sancheza powinien ogłosić surowsze obostrzenia.

Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email