Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem
Fot. Ministerstwo Sportu / arch.

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała w środę dziennikarzy sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.

W środę w Ministerstwie Sportu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu miał uroczyście objąć kierownictwo nad działem administracji rządowej „kultura fizyczna”.

Przed uroczystością sekretarz stanu w MS przekazała dziennikarzom, że wicepremier Piotr Gliński „nie przyjedzie na uroczystość w związku z pozytywnym testem na koronawirusa pani minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk”.

We wtorek prezydent Andrzej Duda wręczył prof. Piotrowi Glińskiemu nominację na ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Gliński będzie jednocześnie kontynuował pracę na stanowisku wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego – przekazało MKiDN.

– Sprawami sportu zajmie się specjalny urząd – Narodowe Centrum Sportu – podlegający ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Jego powstanie będzie koordynować dotychczasowa minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk – poinformowało MKiDN.

Katarzyna Krzykowska
Print Friendly, PDF & Email