Bydgoszcz pomoże mieszkańcom w dotarciu na szczepienie

Bydgoszcz pomoże mieszkańcom w dotarciu na szczepienie
Fot. Nataliya Vaitkevich / Pexels

Mieszkańcy Bydgoszczy z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, które mają problemy z dotarciem do punktu szczepień przeciwko COVID-19, mogą skorzystać ze zorganizowanego przez miasto transportu. Uruchomiona została specjalna infolinia.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą podać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: 52 58 58 686. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu.

Zgodnie z zaleceniem wojewody kujawsko-pomorskiego, osoby niepełnosprawne oraz te, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni, mogą liczyć na darmowy dowóz do najbliższego punktu szczepień. Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób: w grupie 70 plus, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie; posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę ze wskazanym schorzeniem.

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego. (PAP)

Jerzy Rausz
Print Friendly, PDF & Email