Biden ostrzega przed Omikronem i wzywa Amerykanów do szczepień

Biden ostrzega przed Omikronem i wzywa Amerykanów do szczepień
Fot. Pixabay

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł w czwartek, że wariant koronawirusa Omikron jest już w kraju i „zacznie krążyć coraz szybciej po całych Stanach Zjednoczonych”. Wezwał przy tym Amerykanów do zaszczepienia się lub przyjęcia dawki przypominającej przez tych, którzy są już zaszczepieni dwoma dawkami.

– Jedyną realną ochroną jest przyjęcie szczepionki – powiedział prezydent i podkreślił, że nadchodzi „zima poważnych chorób i śmierci” dla osób niezaszczepionych. Zaznaczył, że „ogromnie ważne” jest otrzymanie dawki przypominającej dla zaszczepionych i „otrzymanie pierwszej dawki” w przypadku pozostałych osób.

– Jeśli zostaniesz zaszczepiony i otrzymasz dawkę przypominającą, jesteś chroniony przed poważną chorobą i śmiercią – powiedział Biden.

Wcześniej w czwartek zastępca rzecznika Białego Domu Karine Jean-Pierre zasugerowała, że administracja Bidena nie zamierza na razie podejmować konkretnych środków restrykcyjnych, zamiast tego koncentruje się na szczepieniach.

– Narzędzia, które mamy, działają – powiedziała, dodając: „Będziemy nadal pracować, aby Amerykanie zostali zaszczepieni i otrzymali dawki przypominające”. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email