Austria ogranicza liczbę uczestników prywatnych zgromadzeń

Austria ogranicza liczbę uczestników prywatnych zgromadzeń
Fot. Pixabay

W związku ze wzrostem liczby nowych infekcji koronawirusem od poniedziałku w Austrii w prywatnych zgromadzeniach w ogólnodostępnych budynkach będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 10 osób – oświadczył w czwartek kanclerz Sebastian Kurz.

Według niego rząd nie planuje w żadnym razie przeprowadzania kontroli w prywatnych mieszkaniach, gdyż byłoby to naruszeniem praw obywateli. Nowy limit nie będzie obowiązywał w przypadku pogrzebów.

Jak zaznaczył Kurz, liczba zakażeń w Austrii rośnie, choć w rozmaitym stopniu w poszczególnych jej regionach. – Musimy na to zareagować, by zapobiec drugiemu lockdownowi – dodał.

Rząd nie przewiduje natomiast zaostrzenia restrykcji dotyczących profesjonalnie organizowanych imprez kulturalnych oraz sportowych. Pozostaje tam w mocy limit 1500 ludzi w budynkach i 3 tys. ludzi na wolnym powietrzu. Nowe ograniczenia to między innymi nakaz noszenia maseczek na targowiskach.

W ciągu ostatniej doby do czwartku rano zarejestrowano w Austrii kolejnych 780 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Biorąc pod uwagę liczbę ludności, częstotliwość nowych infekcji jest tam trzykrotnie wyższa niż w Niemczech.

Print Friendly, PDF & Email