W. Brytania: Liczba pacjentów z COVID-19 przekroczyła wiosenny szczyt

W. Brytania: Liczba pacjentów z COVID-19 przekroczyła wiosenny szczyt
Fot. Pixabay

Liczba pacjentów z COVID-19 w brytyjskich szpitalach przekroczyła już poziom z kwietniowego szczytu – poinformowała we wtorek agencja Associated Press, powołując się na oficjalne dane.

12 kwietnia w Wielkiej Brytanii hospitalizowane były 18 974 osoby z COVID-19, w poniedziałek natomiast było to 20 426 osób.

Szef publicznej służby zdrowia (NHS) Simon Stevens oświadczył we wtorek, że podlegający mu pracownicy „znów znaleźli się w oku cyklonu”.

Za gwałtowny wzrost liczby zainfekowanych brytyjskie władze obwiniają zmutowany szczep wirusa, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w południowo-wschodniej Anglii.

Zdaniem Stevensa wszystkie najbardziej narażone osoby w Wielkiej Brytanii mogą zostać zaszczepione przeciw koronawirusowi do późnej wiosny 2021 roku.

Tymczasem w wielu miejscach w kraju w szpitalach zaczyna brakować wolnych miejsc. Dotyczy do zwłaszcza południowej Anglii, Szkocji i Walii. W Irlandii Północnej już kilka dni przed świętami zdarzyło się, że liczba pacjentów w szpitalach przekroczyła przewidzianą liczbę łóżek, a pacjentami, którzy przywożeni byli do szpitalnych oddziałów ratunkowych, zajmowano się w karetkach na parkingu. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email