Rzecznik rządu: Realny termin szczepień nauczycieli – około kwietnia

Rzecznik rządu: Realny termin szczepień nauczycieli – około kwietnia
Fot. Pixabay

Realny termin szczepień nauczycieli przeciw COVID-19, jeżeli nic by się nie zmieniło w dostawach szczepionek, przewidujemy około kwietnia – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

– Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe – powiedział.

– Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony – nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych – przewidujemy niestety około kwietnia – dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół. (PAP)

Grzegorz Bruszewski
Print Friendly, PDF & Email