Rosja: W ciągu doby zmarło 216 osób zakażonych koronawirusem

Rosja: W ciągu doby zmarło 216 osób zakażonych koronawirusem
Fot. Pixabay

W Rosji zmarło w ciągu ostatniej doby 216 osób zakażonych koronawirusem i liczba ofiar śmiertelnych epidemii sięgnęła w kraju 9 536 – poinformował w środę sztab rządowy. Najwięcej osób – 46 – zmarło w ciągu minionych 24 godzin w Petersburgu, kolejnych 35 – w Moskwie.

W całej Rosji odnotowano od wtorku 6 556 nowych zakażeń. Ogólna liczba zachorowań w Rosji wynosi teraz 654 405. Wzrosła liczba osób wyleczonych – jest ich teraz 422 031. W ciągu minionej doby szpitale opuściło 10 281 pacjentów.

Dane o śmiertelności wywołanej COVID-19 w Rosji były kwestionowane przez media zachodnie, natomiast władze Rosji zapewniają, że informacje są rzetelne. Mniejszą niż w innych krajach liczbę zgonów w stosunku do liczby zakażeń władze tłumaczą m.in. dużą liczbą prowadzonych w Rosji testów, co pozwala na wykrywanie choroby we wczesnym stadium.

Rosja wciąż jest na trzecim miejscu wśród krajów świata – za USA i Brazylią – pod względem liczby ogólnej zakażeń koronawirusem. UE nie umieściła jej na liście krajów, z których możliwe będą od 1 lipca podróże do Wspólnoty.

W Rosji także nie podjęto decyzji o otwarciu granic – poinformował w ostatnich dniach szef MSZ Siergiej Ławrow. Zaznaczył, że nie wie, kiedy zostaną one otwarte.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email