NFZ: We wtorek i środę konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi

NFZ: We wtorek i środę konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi
Fot. Pixabay

W związku z licznymi pytaniami wpływającymi do oddziałów wojewódzkich NFZ, specjalnie dla placówek medycznych, zainteresowanych realizacją szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, powstaną punkty konsultacyjne w oddziałach wojewódzkich Funduszu.

Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk przekazała PAP w poniedziałek, że podczas tzw. otwartych dni – w najbliższy wtorek i środę, od godz. 8:00 do 16:00, koordynatorzy ds. szczepień będą udzielać wszelkich informacji na temat zasad kwalifikacji do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień, którzy przybliżą zasady przystąpienia do programu, wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia oraz przedstawią zasady finansowania programu.

Konsultacje – jak zapewnia Fundusz – będą odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz zasad reżimu sanitarnego.

NFZ wskazuje ponadto, że przedstawiciele placówek medycznych mogą uzyskać szczegółowe informacje o programie dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w każdym z szesnastu Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. Linie telefoniczne czynne są codziennie od 8:00 do 18:00.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zostały opublikowane na stronie internetowej NFZ. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email