Łódzkie: Szpital w Głownie kolejną placówką dla pacjentów z COVID-19

Łódzkie: Szpital w Głownie kolejną placówką dla pacjentów z COVID-19
Fot. Pixabay

Decyzją wojewody łódzkiego szpital w Głownie od poniedziałku 16 listopada zostanie w całości przekształcony dla pacjentów z COVID-19. Dzięki temu baza tzw. łóżek covidowych w regionie zwiększy się o kolejne 73 łóżka obserwacyjno-zakaźne, w tym pięć miejsc intensywnej terapii.

O przekształceniu głowieńskiego szpitala w placówkę przeznaczoną do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania choroby COVID-19 poinformował szpital na swoim profilu na Facebooku.

Decyzja wojewody łódzkiego związana jest dynamiką zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz wzrastającym zapotrzebowaniem leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem koronawirusa.

Jak wyjaśniła rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska, szpital będzie dysponował 73 łóżkami obserwacyjno-zakaźnymi, w tym pięcioma miejscami intensywnej terapii. – Do szpitala w Głownie trafi również sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych. Będzie to respirator i dwa kardiomonitory – dodała.

Placówka poinformowała, że przychodnia POZ i ambulatorium pracują bez zmian. Z kolei Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna zostanie z dniem 16 listopada przeniesiona do budynku poradni od strony ul. Żeromskiego.

To kolejny szpital w regonie przekształcony w całości dla pacjentów z COVID-19. Od początku listopada taką rolę pełni szpital w Kutnie. W sumie w Łódzkiem dla zakażonych koronawirusem jest już przeznaczonych ponad 2,6 tys. łóżek i 224 respiratory. (PAP)

Bartłomiej Pawlak
Print Friendly, PDF & Email