Japonia: Kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w amerykańskiej bazie wojskowej

Japonia: Kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w amerykańskiej bazie wojskowej
Fot. Pixabay

W amerykańskiej bazie wojskowej Futenma na japońskiej wyspie Okinawa potwierdzono 32 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowały w poniedziałek władze prefektury Okinawa. Agencja Kyodo podała, że łącznie w bazach USA w tej prefekturze wykryto 98 infekcji.

– Będziemy dzielić się informacjami i odpowiednio reagować – powiedział główny sekretarz rządu Yoshihide Suga. Jak dodał, przypadki potwierdzono po przeprowadzeniu wzmożonych testów w jednostce.

W sobotę informowano o ponad 60 przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych od wtorku do soboty w dwóch bazach Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych na Okinawie – Futenma i Camp Hansen. Gubernator prefektury Denny Tamaki powiedział wówczas, że jest „zszokowany” informacją o nowych zakażeniach.

Na Okinawie przebywa ponad połowa z około 50 tys. amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Japonii. Część mieszkańców wyspy skarży się na zanieczyszczenia, hałas i przestępstwa związane z bazami USA. Część z nich sprzeciwia się także planowanemu przeniesieniu bazy lotniczej Futenma z obecnego miejsca w gęsto zaludnionym obszarze na południu do mniej zaludnionego obszaru na wschodnim wybrzeżu.

W prefekturze Okinawa, poza infekcjami w amerykańskich bazach wojskowych, potwierdzono 148 przypadków zakażenia koronawirusem.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email