Hiszpania: Rekordowa liczba nowych infekcji – ponad 38 tysięcy

Hiszpania: Rekordowa liczba nowych infekcji – ponad 38 tysięcy
Fot. Anna Shvets / Pexels

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zanotowano rekordową liczbę nowych infekcji koronawirusem. Z szacunków ministerstwa zdrowia wynika, że od wtorku służby medyczne potwierdziły ich ponad 38 tysięcy

Z danych przedstawionych w środę wieczorem wynika, że według resortu podczas minionej doby liczba przypadków infekcji koronawirusem zwiększyła się do 2,17 mln. Aktualną liczbę zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców szacuje się na ok. 500.

W ciągu ostatnich 24 godzin osłabła dynamika zgonów. Od wtorku odnotowano 195 zgonów osób chorych na COVID-19, a łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi w Hiszpanii 52,8 tys.

Podczas środowej wieczornej konferencji prasowej w Madrycie minister zdrowia Salvador Illa ocenił, że „sytuacja epidemiczna w całym kraju jest bardzo trudna”, a w szpitalach szybko rośnie liczba pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2.

– Czekają nas bardzo trudne tygodnie. Spodziewamy się, że sytuacja epidemiczna w najbliższych dniach pogorszy się – powiedział, ponownie odmawiając jednak możliwości wprowadzenia lockdownu.

Tymczasem w środę wieczorem władze Andaluzji wezwały rząd, aby wraz z niekontrolowanym nasileniem się przypadków COVID-19 nie wahał się ogłosić lockdownu w całym kraju.

Andaluzja jest jedną z najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa wspólnot autonomicznych Hiszpanii. W kilkudziesięciu gminach regionu zanotowano w środę ponad 1000 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email