Gdańsk: Uczniowie pokazali jak spostrzegają autyzm

Gdańsk: Uczniowie pokazali jak spostrzegają autyzm

Zakończył się skierowany do uczniów konkurs plastyczny „Autyzm. Jestem bliżej”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jury wyłoniło dziewięciu laureatów, których prace pomagają rozwijać społeczną otwartość wobec osób ze spektrum autyzmu.

Jaja w 14 odsłonach

Jaja w 14 odsłonach

Nagrody dla uczestników ufundował Bank Żywności. Wszyscy otrzymali dyplomy i gustowne fartuszki z logo Banku. I miejsce zostało nagrodzone blenderem, II miejsce patelnią, III miejsce kompletem noży.

Najważniejsze jest to, jacy jesteśmy dla siebie

Najważniejsze jest to, jacy jesteśmy dla siebie

Pierwsza przedszkolna grupa integracyjna powstała w Warszawie w roku 1989 przy rehabilitacyjnej placówce służby zdrowia i oparta została na doświadczeniach z Hamburga. Było to możliwe dzięki inicjatywie rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz pedagogów. Podobnie było w przypadku tworzenia integracji w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu.

Ferie bez nudy

Ferie bez nudy

Ferie dobiegły końca, a wraz z nimi półzimowisko organizowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu. Uśmiechnięte twarze i radość w oczach dzieci są niezbitym dowodem na to, że zabawa była udana.