Austria rozszerza nakaz noszenia maseczek

Austria rozszerza nakaz noszenia maseczek
Fot. Pixabay

Austria zaostrza od poniedziałku zasady noszenia maseczek i utrzymywania dystansu społecznego podczas imprez publicznych i w restauracjach w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju – oświadczył w piątek kanclerz Sebastian Kurz.

Zapowiedział, że od poniedziałku obowiązkowe będzie noszenie maseczek w sklepach, we wszystkich środkach transportu publicznego oraz w szkołach poza salami lekcyjnymi. Imprezy prywatne będą ograniczone do 50 uczestników w pomieszczeniach i 100 na świeżym powietrzu, a profesjonalnie zorganizowane imprezy na siedząco mogą liczyć do 1500 osób w pomieszczeniach i do 3000 osób na zewnątrz.

W Austrii dobowe liczby infekcji koronawirusem rosną od końca czerwca. W czwartek były to 644 nowe infekcje, najwięcej od końca marca, kiedy to blokadą kraju i restrykcjami zahamowano ten trend.

– Właśnie dlatego, że lato minęło dobrze i ludzie nie mogą do końca uwierzyć, że liczba zakażeń znów rośnie, wzywam nas wszystkich do poważnego potraktowania sytuacji – zaapelował kanclerz na konferencji prasowej.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email