Włocławek: Rehabilitacja w ramach NFZ – Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza

Włocławek: Rehabilitacja w ramach NFZ – Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza
Fot. Kampus Production / Pexels

W Dziale Fizjoterapii przy MZOZ we Włocławku istnieje możliwość skorzystania z zabiegów fizjoterapeutycznych wykonywanych bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.

Do dyspozycji oddane są dwie placówki przy ul. Mickiewicza 3 i Żeromskiego 28a – wyposażone w sprzęt umożliwiający wykonanie pełnego zakresu zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak:

  • krioterapię miejscową,
  • rehabilitację ruchową z wykorzystaniem sali gimnastycznej i sprzętu do ćwiczeń,
  • pełną gamę zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak elektrolecznictwo (m.in. prądy Tens, interferencyjne, diadynamiczne, elektrostymulacja, galwanizacja, jonoforeza),
  • światłolecznictwo (laseroterapia, lampa sollux, lampa biotron),
  • magnetoterapia,
  • okłady z masy fango,
  • ultradźwięki,
  • zabiegi z zakresu wodolecznictwa (kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych oraz kąpiel całkowita),
  • oraz masaż klasyczny, drenaż limfatyczny ręczny i mechaniczny.

MZOZ jest jedyną placówką na terenie miasta oferującą zabiegi w kriokomorze ogólnoustrojowej, znajdującej się w DF przy ul. Żeromskiego 28a.

Krioterapia ogólnoustrojowa (całego ciała) wykorzystuje w procesie leczenia niskie temperatury. Czynnikiem schładzającym jest skroplone powietrze. Temperatura w kriokomorze wynosi od -100 do -140 stopni Celsjusza. Zabieg trwa od 1 do 3 minut. Przed zabiegiem pacjenci podlegają kwalifikacji lekarskiej.

Wskazaniami do zabiegów są: zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, pourazowe schorzenia narządu ruchu, osteoporoza, dyskopatia, choroby ośrodkowego układu nerwowego ze wzmożoną spastycznością (zwiększone napięcie mięśni), stwardnienie rozsiane, nerwica lub depresja.

Po każdorazowym zabiegu pacjenci korzystają z sali gimnastycznej, która wyposażona jest w wiele urządzeń ( między innymi: rowery stacjonarne, orbitrek, bieżnia, wioślarz, UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego).

Skierowanie na zabiegi w kriokomorze wydaje lekarz z Poradni Specjalistycznej lub Poradni Rejonowej POZ. NFZ refunduje do dwóch serii w roku.

Więcej informacji pod nr 54-306-63-91 lub na miejscu w godzinach 8.00 – 18.00.

UM Włocławek
Print Friendly, PDF & Email