Szachowa mistrzyni z Elbląga

Siedmioletnia elblążanka Agata Antosik zdobyła I miejsce podczas otwartego turnieju „Szachowe Nadzieje” rozegranego w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ostróda 2011.

– ”Szachowe Nadzieje” to turniej dla zawodników urodzonych w roku 2003 i młodszych. Zawody mają na celu upowszechnianie sportu szachowego wśród dzieci,  podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodników. W turnieju tym bezkonkurencyjną zawodniczką okazała się Agata. – mówi Ryszard Borawski instruktor i sędzia szachowy.

Agatka wygrała sześć z siedmiu partii zdobywając tym samym I miejsce i pozostawiając za sobą 23 zawodników. Miesiąc wcześniej, w lipcu dziewczynka zdobyła już drugi złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Juniorów w kategorii: dziewczęta do lat 9. Dzięki sukcesowi odniesionemu  w turnieju Agatka zdobyła III kategorię szachową.

Agata jest zawodniczką sekcji szachowej przy Domu Kultury ”Nad Jarem”.    UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7273