Przedstawiciele Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” u Pierwszej Damy

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” u Pierwszej Damy
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Małżonka Prezydenta spotkała się w piątek z zaprzyjaźnioną społecznością Fundacji Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”, które działa na rzecz dzieci i osób z niepełnosprawnościami. W Pałacu Prezydenckim gościła Krystyna Dąbrowska – prezes i wiceprezes, Ilona Massalska.

Panie opowiadały o swojej misji – wsparciu podopiecznych i ich rodzin, przygotowaniu dzieci i młodzieży do jak najbardziej samodzielnego życia i ich integracji społecznej czy metodach terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

Pierwsza Dama miała okazję poznać podopiecznych fundacji kilka lat temu podczas wizyty w jej siedzibie w gminie Nadarzyn.

Założona przez rodziców Fundacja Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Szlakiem Tęczy” dba o wyrównywanie szans i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami, wspiera także ich rodziny. Organizuje leczenie, rehabilitację, zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne dla podopiecznych czy warsztaty psychologiczne dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością, ale także letni wypoczynek. Współpracując z instytucjami państwowymi i prywatnymi, opiekunami i wolontariuszami stowarzyszenie wspiera i aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ruchowymi.

Wśród tematów piątkowego spotkania pojawił się także projekt nowo powstającego w powiecie ośrodka, w którym osoby z niepełnosprawnościami będą mogły otrzymać kolejne wsparcie.

prezydent.pl
Print Friendly, PDF & Email